ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند مدارک و شرایط جدید

ویزای تایلند؛ ایرانیان برای سفر به تایلند نیاز به دریافت ویزای تایلند دارند. با بهبود شرایط شیوع کرونا و واکسیناسیون گسترده در اکثر کشورهای جهان، صدور ویزای توریستی تایلند با تسهیلاتی نسبت به قبل از سر گرفته شده است. گواهی دو دوز واکسن مورد تایید سازمان بهداشت تایلند یا ارائه تست منفی کرونا (PCR) از شرایط مهم ورود به تایلند است. در این صفحه خواهید خواند: شرایط، مدارک لازم و قیمت ویزای تایلند

انواع ویزای تایلند

کشور تایلند مانند دیگر کشورها چند نوع ویزا دارد. از انواع ویزاهای این کشور می‌توان به ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای ترانزیت، ویزای کاری و تجارت، ویزای هوشمند، ویزای ازدواج و ویزای بازنشستگی اشاره کرد.

انواع ویزا تایلند برای اتباع خارجی به شرح زیر صادر می‌شود:

ویزای توریستی

اکثر ایرانی‌ها از ویزای توریستی برای رفتن به تایلند استفاده می‌کنند. ویزای توریستی مخصوص افرادی است که برای تفریح و گردشگری این کشور را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید برای تفریح و اقامت چند روزه به این کشور سفر کنید می‌توانید از ویزای توریستی استفاده کنید و نهایت استفاده را از مهلت اعتبار ویزای خود ببرید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی تایلند ۶۰ روز است و برای گرفتن ویزای توریستی راه سختی را در پیش ندارید. این نوع ویزا نیازی به حضور شما در سفارت و مواردی از قبیل مصاحبه ندارد. این در حالی است که برای دیگر ویزاهای تایلند باید در مصاحبه سفارت حاضر شوید.

نکته قابل توجه در ویزای توریستی این است که شما با این ویزا بعد از سفر به تایلند نمی‌توانید فعالیت کاری داشته باشید، اگر به این قانون توجه نکنید جرم محسوب می‌شود و طبیعتا مشکلات زیادی برای شما به‌بار خواهد آمد.

ویزای تحصیلی تایلند

ویزای دیگری که خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به شما امکان می‌دهد زمان بیشتری را در این کشور سپری کنید، ویزای تحصیلی است. تایلند از کشورهای ارزان برای دانشجویان مهاجر است و به دانشجویان امکان اقامت یک ساله را می‌دهد، اما اخذ ویزای تحصیلی شرایط خاصی دارد، از جمله این‌که باید به زبان تایلندی در این کشور درس بخوانید.

ویزای کاری تایلند

ویزای تجاری یا ویزای کاری تایلند، بسیاری از افرادی که به‌دنبال فعالیت تجاری در تایلند هستند یا می‌خواهند کسب‌وکاری در این کشور ایجاد کنند؛ از این ویزا استفاده می‌کنند.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت هم ویزایی است که شما می‌خواهید از کشور تایلند عبور کنید وبه مقصد دیگری بروید که به نام ویزای فرودگاهی هم معروف است.

ویزای هوشمند تایلند

ویزای هوشمند تایلند برای کسانی صادر می‌شود که مهارت ویژه یا شرایط سرمایه‌گذاری را در کشور تایلند دارند. افراد با مهارت‌های ویژه از قبیل پزشکان، هوانوردان، رباتیک، کشاوری، بیوتکنولوژی در اولویت دریافت ویزای هوشمند تایلند قرار می‌گیرند.

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج از دیگر ویزاهای تایلند است که برای افرادی صادر می‌شود که قرار است با یک فرد تایلندی ازدواج کنند.

ویزای بازنشستگی تایلند

ویزای بازنشستگی تایلند یا ویزای ده ساله از ویزاهای دیگری است که کشور تایلند صادر می‌کند. این نوع ویزا برای خارجی‌های بالای ۵۰ سال صادر می‌شود که از نظر مالی در درجه‌ای قرار دارند که دیگر بدون کار می‌توانند از پس هزینه‌های زندگی بربیایند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور تایلند

بعد از تکمیل فرم تقاضا برای دریافت ویزای تایلند، باید مدارکی هم به کنسولگری تایلند ارائه دهید از جمله:

  • اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار: گذزنامه باید امضا شده باشد و بیش از شش ماه اعتبار، از تاریخ شروع سفر باشد. حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
  • کپی گذرنامه
  • دو عدد عکس جدید ۴*۶
  • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • گواهی موجودی حساب بانکی با رقم ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر
  • کپی کامل صفحات شناسنامه و کارت ملی
  • کامل کردن فرم درخواست ویزا
  • کپی آخرین مهر ورود و خروج از ایران
  • بیمه مسافرتی
  • رزرو هتل

ویزای تایلند به دو صورت ویزای فوری و ویزای عادی صادر می‌شود که ویزای فوری گران‌تر است و تقریبا دو روز زمان می‌برد، ولی ویزای عادی هزینه کمتری دارد و صرف تقریبا یک هفته‌ صادر می‌شود. برای دریافت ویزای تایلند پس از گذشت مدت زمان لازم برای رسیدگی به درخواست ویزا به سفارت مراجعه کرده و پاسپورت و مدارک خود را تحویل بگیرید. اگر هم درخواست داده باشید که پاسپورتتان را با پست تحویل بگیرید، سفارت با پست پاسپورت را برایتان می‌فرستد.

آدرس سفارت تایلند در تهران: خیابان بهارستان، پارک امین الدوله، شماره ۴

ساعت کاری سفارت: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۸ تا ۱۶

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006