تور آذربایجان

مشاوره و رزرو تور

021-88400006
09124010668

لیست تورهای آذربایجان

عنوان تور

مدت اقامت

تاریخ رفت

ایرلاین

قیمت

اطلاعات آذربایجان

 تور آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری در منطقهٔ جغرافیایی قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر است.جمهوری خودمختار نخجوان که از خاک اصلی جمهوری آذربایجان جدا مانده و استان خودمختار قره‌باغ کوهستانی نیز واحدهای فدرال جمهوری آذربایجان هستند.

کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال، همسایگان جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند؛ همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است.

اکثریت جمعیت آذربایجان (بیش از 90درصد) را ترکی آذربایجانی زبان ها با یک فرهنگ مشترک بسیار شبیه به آذربایجان ایران تشکیل می‌دهند. تاریخش با نفوذ ایران و روسیه دستخوش تغییرات بسیار زیادی گردیده است.

اقلیت ها در جمهوری آذربایجان شامل: لزگی ها، روس ها، آوارها، ترک ها، تاتارها، اوکراینی، و گرجی ها و … است. بیشتر ساکنان جمهوری آذربایجان مسلمان شیعه هستند اگرچه سابقه طولانی استعمار روسیه با نگرش لیبرال برابری و آزادی تاثیر بسزایی بر سبک زندگی و نوع تفکر این ملت گذاشته است.

از لحاظ آب و هوایی، جمهوری آذربایجان دارای چندین نوع آب و هوای مختلف است. به طوری که از ۱۱ ناحیه آب و هوایی ۹ گونه ناحیه در آذربایجان وجود دارد. درجه هوای متوسط در مناطق جلگه‌ای شمال و شرق کشور تا ۶ سانتیگراد در زمستان و ۳۶ درجه سانتیگراد در تابستان می‌رسد، در حالیکه در مناطق کوهستانی غربی زمستانها تا ۹- در زمستان و ۱۲ درجه سانتیگراد در تابستان می‌رسد.

کلمات کلیدی : کشور آذربایجان , درباره آذربایجان , تور آذربایجان , تور باکو , تور آذربایجان بهارتور آذربایجان تابستان , تور آذربایجان زمستان , تور آذربایجان اقساطی , تور آذربایجان ارزان , تور آذربایجان لحظه آخری , تور باکو بهار , تور باکو اقساطی 

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006