تور باکو

مشاوره و رزرو تور

021-88400006
09124010668

لیست تورهای باکو

عنوان تور

مدت اقامت

تاریخ رفت

ایرلاین

قیمت

اطلاعات باکو

آشنایی با آذربایجان ; باکو 

باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان بزرگترین شهر و بندر این کشور است و بر کرانه غربی دریای خزر و در شبه جزیره آب شوران قرار دارد. جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق و بزرگترین کشور ناحیه قفقاز، در همسایگی ایران از جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان و روسیه در شمال است. این کشور ده میلیون نفری که دارای اکثریت مسلمان است، دیرزمانی جزئی از خاک ایران بوده و در منابع اسلامی از آن به «آران» نام برده می‌شد.

شاید جالب باشد بدانید که نام پایتخت آذربایجان ریشه ای فارسی دارد، البته درباره آن که باکو دقیقا از چه کلمه ای گرفته شده است اختلافاتی وجود دارد. برخی معتقدند باکو از کلمه ای پهلوی گرفته شده که در لغت به معنای «شهر خدا»ست . برخی دیگر نیز درباره ریشه نام باکو نظر دیگری دارند. به گمان این افراد نام «باکو» از کلمه فارسی «بادکوبه» گرفته شده و انتخاب این اسم به جهت بادهای شدید شهر باکو بوده است. در واقع در تمام طول سال در باکو بادهای پرقدرتی می وزد که باعث شده این پایتخت را با عنوان «شهر بادها» بشناسند.

چرا باکو ؟

پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری آذربایجان است.

باکو مقصدی ساحلی و جذاب برای ایرانی هاست که دسترسی بسیار خوبی دارد.

هزینه های سفر به این شهر مناسب و مقتصدانه است.

مراکز خرید مدرن و جاذبه های جدید باکو بسیار دیدنی اند.

آذربایجان به خاطر فرش‌های دستبافت خود بسیار معروف بوده و فرش دستبافت باکو از جمله سوغات معروف این شهر محسوب می‌شوند. اگر که به دنبال دیدن تنوع و زیبایی فرش دستبافت باکو هستید، می‌توانید به موزه فرش باکو بروید؛ و در صورتی که قصد خرید فرش به عنوان سوغاتی باکو هستنید، می‌توانید به « ایچری شهر » باکو رفته و از آنجا فرش مورد نظر خود را خریداری نمایید.

استکان‌های رنگی یا همان « استکان آرمودی » استکان‌هایی به شکل گلابی هستند که نام خود را نیز به خاطر شباهت به میوه گلابی گرفته‌اند ( آرمود در زبان آذری به معنی گلابی می‌باشد). این استکان‌ها طرح‌هایی رنگی و زیبا روی خود دارند که آن‌ها را تبدیل به سوغاتی زیبا از شهر باکو می‌کند.

واقعیتی بسیار جالب در مورد آب و هوای باکو وجود دارد و آن هم میانگین دمای 14.2 درجه سانتی گرادی اش در تمام طول سال می باشد. دمایی که تنها 0.1 درجه با دمای متوسط کل زمین اختلاف دارد. این شهر دارای آب و هوای نیمه خشک و معتدل قاره ای است و میانگین بارش سالانه در آن حدودا 329 میلی متر می باشد.

اگر قرار باشد تنها یکی از دیدنی های باکو را ببینید، بهتر است انتخاب تان پارک مفاخر باشد. پارک مفاخر، پارکی بزرگ و سرسبز است که آرامگاه تعداد زیادی از هنرمندان و شخصیت های محبوب آذربایجان را در خودش جا داده است.

کشور آذربایجان از نظر هنر اپرا بسیار شناخته شده است و در تالار ملی اپرای باکو در خیابان نظامی می توان یکی از این اجراها را دید؛ تالار ملی اپرا که حدودا صد سالی از ساختش می گذرد، یک بار در سال ١٩٨۵ آتش گرفت و دو سال بعد بازسازی شد.

تالار فیلارمونیک نیز علاوه بر اجراهای متعدد هفتگی اپرا، جشنواره های فصلی دارد که طرفدارهای اپرا را یک جا جمع می کند. هر سال هنرمندان زیادی از سرتاسر دنیا به مدت یک هفته در این جشنواره شرکت می کنند و روز به روز هم به رونقش اضافه می شود.

تور آإربایجان ، تور باکو ، تور ارزان باکو ، تور ارزان آذربایجان ،تور لحظه اخری باکو ، قیمت تور باکو 

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006