تور لبنان

مشاوره و رزرو تور

021-88400006
09124010668

لیست تورهای لبنان

عنوان تور

مدت اقامت

تاریخ رفت

ایرلاین

قیمت

تور لبنان از تهران

8روز

29  اسفند ماه

ایران ایر

از 29.700.000

اطلاعات درباره لبنان

 

لبنان کشوری کوچک و کوهستانی در غرب آسیا و خاورمیانه و در کنار ساحل شرقی دریای مدیترانه است. واژه لبنان از واژه سامی «لبن» که اشاره به قله‌های سفید کوهستان‌های لبنان دارد، گرفته شده‌ است.

بیروت (پایتخت لبنان  )شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و درکنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است.

لبنان یکی از کوچک‌ترین کشورهای دنیاست که مساحتی حدود ۱۰۴۵۲ کیلومتر مربع دارد. بسیاری از مناطق آن کوهستانی است به جز مناطق ساحلی کم عرض و دره بقا که بخش مهمی از صنعت کشاورزی لبنان را تشکیل می‌دهد.

سرزمین لبنان آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد، هوای سواحل در زمستان‌ها سرد و بارانی و در تابستان‌ها گرم و شرجی است. در نواحی بلندتر به ویژه کوهستان‌ها، زمستان‌ها با بارش برف همراه است و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.

بخش‌های دیگر این کشورلبنان ، تابستان‌های گرم و خشک دارد.در مناطق ساحلی زمستانها کلاً سرد و بارانی و تابستانها گرم و مرطوب هستند. در مناطق مرتفع تر در طول زمستان دما به زیر صفر درجه می‌رسد. تابستان‌ها از سوی دیگر گرم و خشک هستند.

اگر چه اکثر مناطق لبنان سالانه شاهد بارانهای بسیاری است (در مقایسه با مناطق خشک کنارش) ولی در مناطق خاصی در شمال شرق لبنان به دلیل وجود قله‌های مرتفع کوه‌های غرب که راه ابرهای بارانی به وجود آمده از مدیترانه را سد می‌کنند باران زیادی نمی‌بارد.

مساحت  کشور لبنان حدود 10500کیلومتر مربع و بعد از بحرین کوچکترین کشور خاور میانه میباشد. لبنان دارای6 استان بیروت ، بقاع ، شمال ، جنوب ، نبطیه و جبیل میباشد. ارتفاع از سطح دریا 3090متر ودارای16 رودخانه از جمله نهر اللیطانی و نهر العاصی و دو رشته کوه شرقی و غربی میباشد

زمان مناسب جهت سفر به لبنان درفصلهای مختلف

بهار :کشور لبنان در این فضل دارای آب و هوایی ملایم می‌باشد. طبیعت لبنان در بهار بسیار سرسبز بوده و ساحل نیز برای تفریحات آبی مناسب می‌باشد. بهار بهترین زمان برای دیدن زیبایی‌های طبیعت لبنان و قدم زدن در خیابان‌های شهر بیروت است. 

تابستان : در تابستان‌ کشور لبنان میزان رطوبت هوا بالا می‌رود. دما در این فصل بین 20 تا 38 درجه سانتی‌گراد متغیر است.  چنانچه در تابستان به این کشور سفر می‌کنید، لباس‌مناسب این فصل را همراه داشته باشید. 

پاییز: یکی  از فصل‌های مناسب و خوش آب و هوا برای سفر به لبنان است.  در این فصل دمای هوا نسبت به فصل تابستان کاهش پیدا می‌کند. اکثر شهرهای لبنان در فصل پاییز دارای هوایی ملایم و مناسب برای سفر هستند. همچنین سواحل ا کشور لبنان با بازی‌های آبی مهیج آماده پذیرایی از گردشگران می‌باشند.

زمستان : این فصل درلبنان پر باران‌ترین فصل در این کشور است. اما در اکثر روزها هوا ملایم و برای سفر به این کشور مناسب می‌باشد. بنابراین چنانچه در فصل زمستان به لبنان سفر می‌کنید لباس گرم به همراه داشته باشید.

بنابراین کشور لبنان به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای، درهمه فصل‌های سال برای مسافرت مناسب است. ولی تابستان به دلیل افزایش نسبی هوا و زمستان به دلیل بارش باران از میزان گردشگران تور لبنان کم میشود  و فصل‌های بهار و پاییز نیز با داشتن آب و هوای معتدل، بهترین فصل‌ها برای مسافرت به لبنان هستند.

جاذبه‌های گردشگری لبنان

مناطق ساحلی لبنان در مجاورت دریای مدیترانه واقع شده‌اند.

کشور لبنان معروف به عروس خاورمیانه دارای جاذبه‌های فراوانی می‌باشد. شهر بیروت کشور به دلیل زیبایی‌ها و شباهت‌هایی که به پاریس دارد به پاریس کوچک معروف شده‌است.

 جاذبه های برتر لبنان عبارتند از:

 1. غارجعیتا بیروت (ثبت شده به عنوان هفتمین عجایب طبیعی دنیا)
 2. منطقه حریصا (محل قرارگیری بزرگ‌ترین مجسمه حضرت مریم بعد از برزیل)
 3. روشه بیروت  یکی از خیابان های اصلی و ساحلی بیروت 
 4. موزه مشاهیر لبنان
 5. مسجد بزرگ اموی لبنان
 6. جونیه (بیروت شرقی )
 7. مرکز شهر بیروت
 8. خیابان حمرا یکی از خیابانهای اصلی و ساحلی بیروت 
 9. موزه ملی بیروت
 10. دانشگاه آمریکایی بیروت مورد تایید وزارت بهداشت ایران
 11. چکا (منطقه ساحلی و شنا لبنان)
 12. زارور (مرکز اسکی و تفریحات زمستانه)   

اطلاعات عمومی کشور لبنان

جمهوری لبنان

نام کشور

بیروت

پایتخت لبنان

طرابلس ، صور، صیدا ، بعلبک ، جبل ، زحله

شهرهای مهم لبنان

طرابلس ، صور

بنادر لبنان

عربی ، فرانسه ،انگلیسی

زبان لبنان

5،400،000 نفر

جمعیت لبنان

اسلام ( شیعه 40 درصد ، سنی20درصد )، مسیحی 37 درصد

دین و مذهب لبنان

452کیلومتر

مساحت لبنان

پوند لبنانی (لیره)

واحد پول لبنان

شمال و شرق سوریه ،جنوب فلسطین اشغالی ،از غرب دریای مدیترانه

همسایگان لبنان

نخست وزیراز اهل تسنن، رییس مجلس از شیعیان ، رییس جمهوراز مسیحیان

ساختار سیاسی لبنان

حزب الله لبنان ، جنبش امل ، جریان المستقبل ، جریان ملی ازاد لبنان ، قوات البنانیه

احزاب لبنان

سید حسن نصر الله ، نبیه بری ، سعد حریری ، میشل عون ، سمیر جعجع

شخصیتهای لبنان

زندگی در کشور لبنان

 آب و هوایی لبنان در طول سال مطلوب است. از ماه جولای تا سپتامبر این کشور گرم و شرجی است وبارش باران نداریم بهار و پاییز این منطقه برای مردم بهترین زمان سفر محسوب می‌شود و دمای هوا معتدل است.

در لبنان موازنه‌های تجاری رتبه ۲۶ درصد را پیش برده بود که امروز در یک مسیر منفی دیده می‌شود، در هر صورت سیستم حقوق افراد در کشور لبنان بر اساس جدیدترین اصلاحیه‌ای که از سوی دولت این کشور اعلام شده است به چندین شکل ممکن دنبال می‌شود. حقیقت این است که وضعیت دستمزد برای افرادی که دارای تخصص بالاتری هستند بهتر از سایر گروه‌ها ارزیابی شده است.

 صادرات در کشور لبنان نیز رشد ۴۸ درصد داشته است. به طورکلی وسایل نقلیه در کشور لبنان ارزان است اما از نظر کیفیت رتبه بالایی ندارد و بهتر است مراقب باشید. خدمات و تجارت در کشور لبنان به طور کلی در بخش بندی‌های مختلف دیده می‌شود، این کشور تا پیش از جنگ با اسرائیل از نظر تجارت و خدمات امتیاز خوبی نداشت اما امروزه دارایی‌های بانکی این کشور بهتر از روزهای قبل شده است و توانسته خدمات بانکی خوبی در زمینه صادرات صنعتی و کشاورزی و کمک‌های بین‌المللی در نظر داشته باشد. کشور لبنان در زمینه مبادلات خارجی و همینطور روند اقتصادی بهبود خوبی را مدنظر قرار داده است.

ختلاف ساعت بیروت با تهران: 1:30

طول پرواز از ایران تا لبنان: 3 ساعت

برق: برق شهری لبنان 240 ولت و 50 هرتز است.

پیش‌شماره کشور لبنان: 961+

شماره تماس آتش‌نشانی لبنان : 175

شماره تماس پلیس لبنان: 112

شماره تماس اورژانس لبنان: 140

فرودگاه لبنان: فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت یا فرودگاه بین‌المللی بیروت می‌باشد.

پرواز ها به مقصد لبنان :

تهران بیروت تهران 

مشهد بیروت مشهد 

نقشه لبنان                                                                                                            پرچم لبنان

Lebanon.jpg (313×337)2281342462093721815713425225535178131179102209.jpg (1920×1200)

کلمات کلیدی : تور لبنان ,  تور لبنان1402، تور لبنان تابستان 1402 ، تور لبنان بهار , تور لبنان تابستان , درباره لبنانتور لبنان لحظه آخری , تور لبنان اقساطی , تور لبنان ارزان ، تور لبنان ، تور لبنان بهار 1402 ، توربیروت ، تور لبنان ویژه ، تور لبنان تخصصی ، تور لبنان  لاکچری ، تور نمایشگاهی لبنان

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006