ویزای ایران

ویزای ایران 

اخذ ویزای ایران برای اتباع خارجی                                            ویزای ایران 

درخواست ویزای ایران برای خارجیها : شرایط درخواست ویزای ایران برای اتباع

 

مهمانان خارجی که قصد سفر به ایران را دارند نیاز به دریافت ویزای ایران را دارند .

لیست کشور های لغو روادید شده :

تا پیش از این ، جمهوری اسلامی ایران با کشور های ترکیه ، جمهوری آذربایجان ،عمان ، چین، ارمنستان ، لبنان و سوریه لغو روادید داشته است

اخیرا نیز بنا بر تصمیم وزارت میراث فرهنگی و گردشگری جهت تسهیل رفت و آمد مسافران خارجی ، جدیدا 33 کشور دیگر نیز به کشور های لغو روادید اضافه گردیده است .

کشور های لغو روادید یک طرفه ، دو طرفه و لغو روادید گروهی شامل :

امارات متحده عربی ، جمهوری هند ، فدراسیون روسیه (به صورت گروهی) ، پادشاهی بحرین ، پادشاهی عربستان ، پادشاهی قطر ،پادشاهی کویت ،جمهوری لبنان ، جمهوری ازبکستان ، جمهوری قرقیزستان ، جمهوری تاجیکستان ، جمهوری تونس ، جمهوری متحده تانزانیا ، جمهوری سنگاپور ، جمهوری اسامی موریتانی ، جمهوری متحده تانزانیا ،جمهوری زیمباوه ، جمهوری موریس جمهوری سیشل ، جمهوری اندونزی ،بروئنی دارالسلام ، پاشاهی ژاپن ، پادشاهی کامبوج ، پادشاهی مالزی ، جمهوری سوسیالیستی ویتنام ،جمهوری فدرال برزیل ، جمهوری پرو ،جمهوری کوبا ، ایالات متحده مکزیک ، جمهوری بویواری ونزوئلا ، فدراسیون بوسنی هرزگوئین ، جمهوری کرواسی ، جمهوری بلاروس ، جمهوری صربستان .

 

 

انواع ویزای ایران :

 

مسافرین خارجی که قصد سفر به ایران را دارند و شهروند کشور های ذکر شده در لیست کشور های لغو روادید شده نباشند ، باید برای ویزای ایران درخواست بدهند .

انواع ویزاهای ایران شامل : توریستی ، تجاری ، اقوام ، زیارتی ، کار و درمانی می باشد

: (B)1.ویزای توریستی

اگر قصد مهمان شما از سفر به ایران گشت و گذار و بازدی از ایران است ، باید برای دریافت ویزای توریستی ایران اقدام کنند .

ثبت درخواست برای ویزای ایران توسط آژانس های مسافرتی انجام می شود و نیازمند میزبانی یک شهروند ایرانی است . اگر مسافر خارجی ، میزبانی در ایران نداشته باشد با خرید تور و هتل از آژانس ها مسافرتی ، آژانس را به عنوان میزبان خود انتخاب می کند .

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی :

  – فرم مشخصات میزبان ( ترجیحا به زبان فارسی )

  – فرم مشخصات مهمان ( ترجیحا به زبان انگلیسی)

  – اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت مهمان

  – اسکن رنگی عکس پرسنلی مهمان

  – اسکن کارت ملی میزبان

 

اعتبار و نحوه تمدید ویزای توریستی ایران :

اعتبار ویزای توریستی ایران تا 90 روز است که یعنی متقاضی تا 90 روز فرصت دارد وارد مرز ایران شود که از تاریخ ورود اجازه اقامت حداکثر 30 روزه در ایران را دارد .

 

 

: (A)2.ویزای ورود تجاری

آن دسته از کسانی که دارای دعوتنامه سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی معتبر باشند و به منظور عقد قرارداد ، سرمایه گذاری و اهاداف مشابه عازم ایران می شوند باید جهت دریافت ویزای تجاری ایران اقدام کنند . یک شرکت ثبت شده ایرانی می تواند به عنوان میزبان از طریق ارائه دعوت نامه شرکتی امکان دریافت این ویزا را برای شما فراهم کند .

مدارک لازم ویزای تجاری ایران :

فرم مشخصات میزبان (تکمیل شده توسط  مدیرعامل یا رابط شامل اطلاعات مدیرعامل وشرکت)

فرم مشخصات مهمان (ترجیحا به زبان انگلیسی )

اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت مهمان

اسکن رنگی با کیفیت عکس پرسنلی مهمان

اسکن آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت

اسکن کارت ملی مدیریت عامل شرکت

نامه درخواست (در سربرگ شرکت)  به وزارت امور خارجه با ذکر علت دعوت مهمان ، با مهر   و امضای مدیرعامل شرکت

 

 1. ویزای اقوام :

آن دسته از افرادی که اقوام آنان ساکن ایران هستند میتوانند برای بازدید از اقوام خود درخواست ویزای اقوام بدهند . 

 

اعتبار و نحوه تمدید ویزای اقوام ایران :

 اعتبار ویزای اقوام ایران تا 60 روز است که یعنی متقاضی تا 60 روز فرصت دارد وارد مرز ایران شود که از تاریخ ورود اجازه اقامت حداکثر 30 روزه در ایران را دارد . در صورت تمایل مهمان ، امکان تمدید 60 روزه ویزا نیز وجود دارد . البته که هیچ تضمیمی برای قطعیت صدور مجدد ویزا وجود ندارد .  

 

نکات قابل توجه برای در خواست ویزای ایران :

کسانی که دارای دو پاسپورت می باشند باید پاسپورتی که اطلاعات آن را در فرم درخواست ویزا وارد کرده اند را به همراه داشته باشند

در صورتی که تعداد مسافرت های شما به بیش از 3 بار در طول 1 سال برسد ، می توانید برای دریافت ویزای مولتی (چند بار ورود ) اقدام کنید .

 

خدمات ویزا ایران

(IRANIAN VISA SERVICES)

Iran visa services for foreign travelers

Tourist Application Requirements for a Iran Visa


انواع ویزای ایران شامل:

 • ویزای ایران تحصیلی
 • ویزای  ایران توریستی
 • ویزای ایران تجاری
 • ویزای  ایران دولتی
 • ویزای  ایران کاری
 • ویزای بازدید از بستگان
 • ویزای ایران درمانی (سلامت)
 • ویزای ایران ترانزیت 
 • ویزای ایران زیارتی


درخواست ویزای توریستی در ایران

ویزای ایران به دو دسته ویزای گردشگری، بلند مدت، تجاری، فرودگاهی و چند بار ورود تقسیم می شود. افرادی که قصد سفر گردشگری به ایران را دارند باید درخواست ویزای ایران (توریستی) را به مراجع مربوطه ارائه دهند. مدت اعتبار ویزای توریستی ایران 3 ماه از تاریخ صدور می باشد و پس از این مدت و در صورت عدم استفاده از ویزا، متقاضی باید یک بار دیگر برای ویزا اقدام کند.

برای دریافت ویزای(توریستی) ایران از دو طریق می توانید به مراجع مربوطه اقدام کنید:

 1. مراجعه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کشورهای مختلف و درخواست ویزای توریستی ایران.
 2. ویزای خود را در فرودگاه های بین المللی ایران دریافت کنید. اتباع برخی کشورها به جز 11 کشور می توانند برای دریافت ویزای توریستی در فرودگاه های بین المللی ایران اقدام کنند.

کلمبیا، سومالی، بریتانیا، کانادا، ایالات متحده آمریکا، بنگلادش، اردن، عراق، افغانستان، هند و پاکستان 11 کشوری که نمی‌توانند در فرودگاه درخواست ویزا کنند. اتباع این کشورها باید از طریق کنسولگری ایران در کشور خود یا سایر کشورها برای دریافت ویزا اقدام کنند.


روش درخواست ویزای ایران از طریق کنسولگری :

ابتدا باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. به یاد داشته باشید که برای درخواست ویزای توریستی ایران شماره دعوتنامه (مرجع) آژانس مسافرتی معتبر الزامی است. اما اگر هدف شما سفر سیاحتی و زیارتی است ، درخواست کتبی کافی است و نیازی به شماره دعوتنامه از آژانس مسافرتی ندارید. همچنین، شما به دو عکس بیومتریک تمام قد جدید بدون کلاه و عینک تیره که پشت نویسی  شده اند، نیاز دارید.
اصل پاسپورت معتبر شما که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و دارای تعداد کافی برگه سفید باشد، برای هر نوع ویزا الزامی است. باید هزینه های ویزا را پرداخت کنید. این هزینه ها طبق جدول هزینه کنسولگری اعلام شده و با توجه به مبدا سفر (بین 90 تا 120 دلار ) محاسبه می شود. برای گرفتن ویزا داشتن رسید پرداخت الزامی است.


 

اخذ ویزای ایران

اسکن پاسپورت+ اســــکن عکـــــــس مـــــهمان + اســـکن پاســـــپورت میزبان + کارت ملی مــــیزبان +آدرس منزل و محل کار و شغل مهمان و میزبان

نکات مهم:

✅ اتباع کشورهای آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، سوریه، لبنان، مصر، بولیوی، ونزوئلا، ترکیه، مالزی و چین معاف از روادید ورود به ایران هستند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایران

✅ اسکن یا عکس واضح از صفحه اول پاسپورت متقاضی

✅ اسکن یا عکس واضح از تصویر متقاضی

✅ اسکن کارت ملی میزبان در ایران

✅ تکمیل فرم اطلاعات مسافر و میزبان

درباره کشور ایران

کشور ایران با تمدنی کهن یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیاست که دارای اماکن باستانی بسیاریست.در شهرها و مناطق این کشور تنوع آب و هوائی وجود دارد و می توانید هم زمان با سفر به شهرهای مختلف آب و هوای متغیر را تجربه کنید.

از شهرهای معروف باستانی و مذهبی ایران می توان به تهران، شیراز، مشهد و بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک اشاره کرد. این کشور در همسایگی کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان می باشد.

از سمت شمال به بزرگ ترین دریاچه جهان به نام خزر و از سمت جنوب به خلیج فارس و دریای عمان راه دارد که باعث می شود موقعیت استراتژیکی در منطقه خاور میانه داشته باشد.

واحد پول این کشور ریال ایران می باشد و زبان رسمی کشور فارسی است.

کشور ایران پتانسیل های بسیاری برای جذب توریست از اقصی نقاط جهان را دارد ولی متاسفانه صنعت توریسم که یکی از پردرآمدترین صنایع به شمار می رود به صورت جدی پیگیری نگردیده است و تا حدود زیادی مهجور مانده است.


سوالات مهم ویزای ایران

آیا برای ورود به ایران ویزا باید بگیریم؟

بله به جز کشورهایی که با ایران لغو روادید دارند بقیه کشورها باید ویزای ایران را تهیه کنند.
کشورهایی که با ایران لغو روادید دارند و می توانند در مبادی ورودی با رعایت قوانین وارد شوند به شرح ذیل هستند:
ترکیه، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، لبنان، بولیوی، ونزوئلا، مصر، چین و مالزیآیا مسافر خارجی می تواند در فرودگاه ایران تقاضای ویزا کند؟

بله می توانند البته این شرایط برای بعضی از کشورها امکان پذیر نیست و از قبل باید ویزا تهیه کنند. در ادامه سوالات ویزای ایران لیست کشورهایی که میتوانند ویزای بدو ورود یا همان فرودگاهی بگیرند و لیست کشورهایی که باید از قبل ویزا بگیرند را توضیح می دهیم ولی بهتر است تمام مسافران خارجی برای ورود به ایران از قبل درخواست ویزای الکترونیکی بدهند تا احتمالا دچار مشکل نگردند.چه کشورهایی مجاز به گرفتن ویزای فرودگاهی ایران هستند؟

شهروندان کشورهای زیر مجاز به دریافت ویزای فرودگاهی ایران هستند :
آذربایجان، آلبانی، آلمان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، اتریش، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، اسلوانی، اسلوواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، اکراین، ایتالیا، ایرلند، بحرین، برزیل، برونئی، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، بوسنی هرزگوین، پرتغال، پرو، تاجیکستان، تایلند، ترکمنستان، چین، دانمارک، روسیه، رومانی، ژاپن، سنگاپور، سوئد، سوئیس، سوریه، عربستان، عمان، فرانسه، فلسطین، قبرس، قرقیزستان، قطر، کرواسی، کره جنوبی، کره شمالی، کوبا، کویت، گرجستان، لبنان، لوگزامبورگ، لهستان، مالزی، مجارستان، مغولستان، مکزیک، نروژ، نیوزیلند، ونزوئلا، ویتنام، هلند، یوگسلاوی، یونان
(توجه داشته باشید ممکن است در اثر مرور زمان این اطلاعات تغییر کند)چه کشورهائی مجاز به گرفتن ویزای فرودگاهی ایران نیستند؟

کشورهایی که قبل از سفر باید درخواست ویزای ایران را بدهند و در صورت تایید می توانند به ایران سفر داشته باشند به شرح ذیل است :
آمریکا، انگلیس، کانادا، پاکستان، افغانستان، اردن، بنگلادش، سومالی، کلمبیا و عراق*
*در مورد ملیت عراقی به سوالات بعدی توجه فرمایید.چرا بهتر است قبل از ورود به ایران درخواست ویزای خود را اقدام کنم؟

به دلایل متعددی بهتر است قبل از سفر به ایران درخواست ویزا نمایید از جمله :
ممکن است تعداد مسافر ورودی زیاد باشد که موجب معطللی بیش از حد گردد.
پر کردن فرم های ویزا زمان بر است و بهتر است قبلا انجام شده باشد.
امکان عدم صدور ویزا که ممکن است در ورود به هر کشوری اتفاق بیفتد و هزینه و خسارت های احتمالی از جمله تغییر بلیت برگشت
زمان رسیدن مسافر به فرودگاه ممکن است هر ساعت شبانه روز باشد و امکان معطل شدن بابت ویزا وجود دارد.
با توضیح مواردی از این قبیل بهتر است مسافران خارجی قبل از ورود به ایران ویزای الکترونیکی خود را اقدام نمایند.
سایت ویزای آنلاین سفر هالیدی پیشرو در خدمات اخذ ویزای الکترونیک بصورت آنلاین و غیر حضوری در خدمت مسافرین عزیز می باشد.

اتباع عراقی به چه صورت می توانند ویزای فرودگاهی ایران را بگیرند؟

اتباع کشور عراق فقط در صورتی که از طریق مرز هوایی وارد فرودگاه مشهد گردند می توانند تقاضای ویزای فرودگاهی نمایند.

هزینه ویزای ایران به چه صورت باید پرداخت شود؟

هزینه ویزای ایران به صورت یورو در داخل فرودگاه ایران دریافت می گردد. بر اساس ملیت های مختلف مبلغ دریافتی به یورو نیز تغییر می کند که در انتهای سوالات و در سایت سفر هالیدی به صورت جدول درج گردیده است.

پس از درخواست ویزای الکترونیکی ایران چطور می توانم پیگیری کنم؟

پس از ثبت درخواست ویزای الکترونیک ایران جهت پیگیری مراحل صدور ویزای خود از طریق کد مرجعی که سایت در اختیار مسافر قرار می دهد می تواند پیگیری های بعدی را انجام دهد.

مدت زمان اقامت در ایران برای ملیت های مختلف متغیر است؟

بله بر اساس ملیت های مختلف مدت زمانی که می توانند در ایران بمانند نیز متغیر است ولی معمولا حداقل زمان 30 روزه می باشد.


ویزای ایران ، ویزای فوری ایران ،ویزای ایران برای خارجیها ، ویزای توریستی ایران ، ویزای تجاری ایران ، ویزای تحصیلی ایران ، ویزای ایران ، تمدید ویزای ایران ، تمدید ویزای ایران برای اتباع ، تمدید ویزای ایران فوری ، اخذ ویزای فوری ایران ، درخواست ویزای ایران

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006