ویزای شینگن

شینگن به منطقه‌ای در اروپا گفته می‌شود که 27 کشور در این منطقه برای رفت و آمد نیاز به ویزا و باقی محدودیت‌های مرزی برای تردد ندارند، بنابراین کشورهای این حوزه به منزله کشوری واحد به شمار می‌آیند. اعضای این منطقه هر اندازه در برابر اتباع خود و عبور مرور مرزی آنها سهل می‌گیرند، در برابر اتباع کشورهای خارج از این حوزه که نیاز به ویزا دارند سخت‌گیر هستند. بر همین اساس، با توجه به این که کشورهای اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند، ویزای شنگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار می باشد


ویزای شینگن شامل کدام کشورهاست؟

همان‌طور که در جدول مشاهده می کنید، اکنون 27 کشور عضو شنگن هستند. از این میان ۳ کشور سوئیس، نروژ و ایسلند  عضو اتحادیه اروپا نیستند. همچنین ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شنگن نمی باشند؛ البته لازم به ذکر است که اخیرا انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شده است.

بلژیک

فرانسه

آلمان

هلند

ایتالیا

لوکزامبورگ

اسپانیا

یونان

پرتقال

فنلاند

اتریش

دانمارک

نروژ

ایسلند

سوئد

مجارستان

استونی

جمهوری چک

مالت

لیتوانی

لتونی

اسلوونی

اسلواکی

لهستان

کرواسی (از سال 2023)

لیختن اشتاین

سوئیس


مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی بصورت زیر می باشد:

مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی بصورت زیر می باشد:

2 قطعه عکس 4*3 رنگی جدید زمینه کاملا سفید تمام رخ

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

اصل شناسنامه

پاسپورت قدیمی و جدید و کپی صفحات مهم

کارت ملی

اصل سند ملکی به نام مسافر یا همسر مسافر ( در صورت موجود بودن بیشتر از یک سند)

در صورتی که سند به نام همسر مسافر باشد، کپی از تمام صفحات شناسنامه همسر الزامی است.

اصل مدارک شغلی

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

برگه تائیدیه رزرواسیون هتل (واچر)

مشاغل خصوصی: (جواز کسب، پروانه بهره برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی، جواز مطب، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و تغییرات)

مشاغل دولتی: (معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیش های حقوقی، حکم کارگزینی، کارت یا حکم بازنشستگی، برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل)

پرینت 3 ماهه حساب بانکی (حساب جاری) با مانده حداقل 30 میلیون تومان به زبان انگلیسی

گواهی مانده حساب بانکی آن با تاییدیه امور بین الملل

پرداخت ضمانت نامه بانکی بابت ضمانت برگشت سفر

مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر بصورت امانت می ماند

برنامه سفر

رزرو بلیط یا رسید خرید برای فعالیت هایی که از قبل رزرو کرده اید

سریع ترین روش اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن در انواع مختلفی صادر می شود و روش های متفاوتی برای پذیرش مهاجر به این کشورها وجود دارد. از مهمترین روش های دریافت ویزای شینگن، ویزای شینگن توریستی، ویزای شینگن کاری، ویزای شینگن تحصیلی و ویزای شینگن اسپانسرشیپ است. می توان گفت سریع ترین روش اخذ ویزای شینگن ویزای اسپانسرشیپ است. اگر در کشورهای عضو حوزه شینگن دارای اقوام درجه یکی هستید که شهروندی و یا اقامت دائم آن کشور را دارد می توانید با دریافت دعوتنامه از آن فرد اقدام به دریافت ویزای شینگن اسپانسرشیپ نمایید. فرد دعوت کننده باید دارای شرایطی از قبیل تمکن مالی مناسب باشد. سایر مدارکی که فرد دعوت کننده ملزم به ارائه آنها است مشخصات هویتی و آدرس محل سکونت است.

ویزای شینگن ارزان قیمت ، تضمینی و فوری

 ویزای شینگن ارزان، تضمینی و فوری زیاد به گوشتان خورده است. واقعیت مطلب این است که هیچ تضمینی برای دریافت هیچ نوع ویزایی وجود ندارد. تنها تضمینی که برای اخذ ویزای شینگن وجود دارد این است مشاوران اخذ این نوع ویزا گام به گام مراحل اخذ ویزا در کنار شما باشند. نکته ی دیگر که برای اخذ ویزای تضمیمنی شینگن وجود دارد این است کارشناسان اخذ ویزای شینگن با دقت بسیار در ارزیابی مدارک خواسته شده شما را یاری دهند؛ چرا که در صورتی که مدارک متقاضی ناقص و یا غیر واقعی باشند با درخواست ویزای آنها موافقت نمی شود. در واقع در ویزای شینگن تضمینی، موسسه ای که مراحل اخذ ویزای شینگن را بر عهده می گیرد تمام تلاش خود را می کند تا احتمال ریجکت شدن متقاضی را تا حد بسیار زیادی پایین آورد. از طرف دیگر زمانی که متقاضی مستقیما برای دریافت ویزای شینگن اقدام کند هزینه و زمان زیادی را باید صرف کرده و ممکن است در نهایت نتواند به موقع تمامی مراحل را به انجام برساند. اما اگر دریافت ویزای شینگن را به متخصصان بسپارید با توجه به تجربه و تخصص خود مراحل دریافت ویزا مانند رزرو بلیط، هتل، وقت سفارت و انگشت نگاری و … را برعهده گرفته و با توجه به تجربیاتشان در کمترین زمان ممکن روند اخذ شینگن را انجام می دهند.


 ویزای شینگن با پدیده قرن

پدیده قرن با دارا بودن سابقهبیست ساله در اخذ ویزای شینگن یکی از شرکت های کارآمد و خوشنام در این حوزه است. کارشناسان ما از صفر تا صد مراحل دریافت این ویزا در کنار شما هستند. از چگونگی جمع آوری مدارک گرفته تا دریافت وقت سفارت، انگشت نگاری، رزرو هتل و بلیط … به شما مشاوره می دهیم. ااعلام رضایت مسافران ما از روند دریافت ویزای شینگن باعث دلگرمی و افتخار ماست


انواع ویزای شینگن 

اگر شما هم قصد تهیه ویزای شینگن را دارید، باید بدانید که ویزای شینگن با توجه به مدت‌زمان اقامت به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می‌شود:

ویزای نوع A : این ویزا، همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. مسافر با همراه‌داشت این ویزا می‌تواند به منطقه شینگن سفر کند اما اجازه خروج از فرودگاه را ندارد؛ پس طبیعتا این ویزا مناسب کسی است که مبدا و مقصد سفرش در حوزه شینگن نیست و فقط می‌خواهد پروازش را تعویض کند.

ویزای نوع B : این ویزا مناسب سفرهایی است که کمتر از پنج روز طول می‌کشد؛ به همین دلیل مسافر بعد از گذشت پنج روز باید کشور را ترک کند.

ویزای نوع  C : دارنده این ویزا می‌تواند به‌مدت 90 روز در یک بازه 180روزه در منطقه شینگن رفت‌و‌آمد کند. حالا این ویزا می‌تواند یک‌بار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود باشد.

ویزای نوع D : این ویزا مناسب اقامت‌های بلندمدت است؛ اقامت‌هایی که به‌دلیل تحصیل، کار یا زندگی باشد.

قبل از هر کاری باید بدانید که می‌خواهید به چه هدفی درخواست ویزا بدهید. آیا ویزای شما توریستی است؟ آیا می‌خواهید ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنید؟ یا نوع دیگری را مدنظر قرار داده‌اید؟


بعد از اینکه نوع ویزای خودتان را مشخص کردید، حالا باید کشور مقصدتان را انتخاب کنید تا بتوانید مراحل گرفتن وقت سفارت را با آن پیش ببرید. مرحله بعدی یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای شینگن است. حالا شما باید یک موقعیت مناسب برای گرفتن وقت از سفارت برای خودتان ترتیب بدهید. بعضی سفارت‌خانه‌ها فقط به‌صورت حضوری وقت می‌دهند و بعضی سفارت‌خانه‌ها امکان وقت‌دهی به‌صورت آنلاین را هم برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا، نوبت به جمع‌آوری و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا می‌رسد. در نهایت برای شما وقت سفارت مشخص می‌شود و شما باید در زمان مشخص‌شده مصاحبه بدهید. در نهایت هزینه اخذ ویزا را می‌پردازید و منتظر پاسخ درخواست خود می‌مانید.


ویزای شنگن ، ویزای شینگن ، ویزای فوری شنگن ، ویزای تضمینی شنگن ، ویزای ارزان شنگن ، ویزای شنکن ، اخذ ویزای شنگن ، دریافت ویزای شنگن ، مدارک ویزای شنگن ، شرایط ویزای شنگن ، سریع ترین راه اخذ ویزای شنگن ، ویزای فوری شینگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed