ویزای شنگن

کشور های عضو شنگن

27 کشور به معاهده شینگن ملحق شده اند و در نتیجه جزو کشورهای شینگن هستند که عبارتند از آلمان، اتریش، بلژیک، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی ، اسپانیا، سوئد و سوئیس که البته اخیرا و کشور رومانی بلغارستان نیز هاین کشور  اضافه شده اند.

 

شنگن

شینگ  منطقه‌ای در اروپا است که 27 کشور در این منطقه برای رفت و آمد نیاز به ویزا و باقی محدودیت‌های مرزی برای تردد ندارند، بنابراین کشورهای این حوزه به منزله کشوری واحد به شمار می‌آیند. اعضای این منطقه هر اندازه در برابر اتباع خود و عبور مرور مرزی آنها سهل می‌گیرند، در برابر اتباع کشورهای خارج از این حوزه که نیاز به ویزا دارند سخت‌گیر هستند. بر همین اساس، با توجه به این که کشورهای اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند، ویزای شنگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار می باشد

ویزای شنگن 

ویزای شنگن یا ویزای شینگن | جهت دریافت ویزای شنگن باید ابتدا وقت سفارت کشورهای عضو شنگن گرفته شود روند گرفتن وقت سفارت در هریک از کشورها متفاوت است :

جهت درخواست ویزای شینگن برنامه سفر تعیین کننده سفارتی خواهد بود که متقاضی می‌بایست از طریق آن برای وقت سفارت اقدام نماید. اگر برای مثال قصد سفر به فرانسه را دارید نمی‌توانید از سفارت اتریش برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، هرچند کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن باشد. یا حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود علاوه بر اتریش می‌خواهید برای مثال ۲ یا حتی ۳ روز هم در فرانسه اقامت داشته باشید (ورود به اروپا از طریق اتریش) باز هم درخواست وقت سفارت ویزای شینگن باید از طریق سفارت اتریش اقدام شود

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن برای ایرانیان فقط بصورت آنلاین انجام .  تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن تنها از یک طریق آن هم مراجعه به وب سایت VFS Global امکان‌پذیر است. باید کشوری که می‌خواهید از طریق آن برای ویزای شینگن تعیین وقت سفارت کنید را انتخاب کرده و مراحل زیر را پشت سر بگذارید

قت سفارت شینگن |مراحل تعیین وقت شنگن + مدارک مورد نیازویزای شنگن

پدیده قرن ارائه دهنده انواع خدمات وقت سفارت کشورهای اروپایی شامل : فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس ، پرتغال ، بلژیک ،آلمان ، اتریش و… به صورت کاملا تخصصی وقت سفارت شما عزیزان زا انجام میدهد

خدمات

مبلغ

وقت سفارت عادی ایتالیا80,000,000ریال
وقت سفارت هلند30,000,000  ریال
وقت سفارت پرتغال30,000,000  ریال
وقت سفارت و فرم فرانسه30,000,000  ریال
وقت سفارت اسپانیا30,000,000  ریال
وقت سفارت چک30,000,000  ریال
وقت سفارت آلمان80,000,000  ریال

چگونگی دریافت وقت از سفارت ایتالیا:

امروزه دریافت وقت سفارت ایتالیا بسیار سخت میباشد، با خدمات وقت سفارت ایتالیا از طریق ما ،دیگر نیازی نیست افراد متقاضی حضوری به سفارت مراجعه کنند .

و تنها با ارسال عکس پاسپورت خود میتوانید برای وقت سفارت اقدام نمایید. از آن جایی که حجم درخواست ها بسیار بالا میباشداغلب وقت ها به سرعت پر می شوند، بنابراین بهتر است متقاضیان خیلی سریع برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایند تا این روند خیلی طولانی نگردد.

نحوه دریافت وقت سفارت ایتالیا و دیگر سفارت ها

 • ۱-تماس با کارشناسان ما
 • ۲-اطلاع دادن نوع و زمان سفر خود به کارشناسان ما (توریستی -بیزنسی-تو …).
 • ۳-بررسی وقت های سفارت  توسط کارشناسان ما .
 • ۴-پذیرش کار شما در صورت مقدور بودن انجام کار(در صورتی که ظرفیت خالی برای وقت سفارت وجود داشته باشد )
 • ۵-انجام کار و ارسال کانفرم وقت برای شما

پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا یک سری مدارک در روز مصاحبه نیاز هستند که به همراه داشتن آن ها الزامیست. در زمان فراهم کردن این مدارک باید دقت بسیاری داشته باشید زیرا این مرحله بسیار مهم بوده و در صورت تکمیل نبودن مدارک احتمال رد تقاضای درخواست ویزا زیاد می باشد. فرم درخواست ویزا را می توان در همان روز مصاحبه دریافت، تکمیل و ارائه نمود.

مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه عبارتند از:

 1. شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن به همراه ترجمه رسمی آن
 2. فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 3. فرم درخواست ویزا از سوی دعوت کننده و کپی از کارت اقامت وی(در صورت نداشتن دعوت نامه رزرو هتل)
 4. دعوتنامه تکمیل شده توسط یک شهروند ایتالیایی یا شهروند خارجی ساکن ایتالیا
 5. دو قطعه عکس رنگی ۳*۴ که باید واضح، روشن، جدید و کاملا مشابه ظاهر فعلی شما باشد
 6. گذرنامه با ۶ ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا و کپی ۵ صفحه اول و صفحات دارای مهر ویزا
 7. اسناد دال بر وضعیت شغلی متقاضی که خود شامل گزینه هایی است که پس از این موارد بیان خواهد شد.
 8. پرینت ۳ ماهه آخر از حساب جاری بانکی متقاضی که از گردش مالی مناسبی برخوردار باشد.
 9. آدرس دقیق محل کار و منزل
 10.  بیمه مسافرتی
 11. ۱۰۱ یورو پول نقد اگر وقت شما وی ای پی باشد ۴۰ یورو بیشتر باید همراه داشته باشید.
 12. سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر وی و ترجمه آن(در صورت داشتن)

نکته مهم درباره عکس: اگر در پاسپورت شما عکس همراهان نیز درج شده است می بایست به همراه مدارک خود دو قطعه عکس از همراهان نیز داشته باشید.


وقت سفارت آلمان ، وقت سفارت ایتالیا ، وقت سفارت فرانسه ، وقت سفارت اسپانیا ، وقت سفارت اتریش ، وقت سفارت فوری المان ، وقت سفارت فوری ایتالیا ، وقت سفارت آلمان فوری ، ویزا متریک آلمان ،

انواع ویزای شینگن
ویزای شینگن و انواع ان 

ویزا شنگن به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند

ویزای شنگن یا USV در واقع همان ویزای گردشگری اروپا یا ویزای توریستی شنگن می باشد که با آن می توان به کشورهای عضو منطقه شنگن به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه وارد شد. زمان اعتبار اقامت به محدوده شینگن از زمان اولین ورود حساب می شود. ویزای شینگن به ویزاهای A, B, C تقسیم می‌شوند.

ویزای شینگن نوع A

این نوع ویزا یا Airport Transit Visa، ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد که توسط آن مسافر می تواند در یکی از فرودگاه‌های محدوده شینگن پرواز خود را به مقصد کشور دیگری که خارج از محدوده شینگن اروپایی است تغییر دهد. به این معنا که این ویزا فقط در فرودگاه‌های کشورهای این منطقه  معتبر می باشد و فرد اجازه خروج از فرودگاه را به هیچ وجه ندارد. بنابراین صاحب ویزا نوع A یا ویزای ترانزیت برای توقف و انتظار تعویض پرواز خود در محدوده ترانزیت فرودگاهی مجاز است.

اگر نیاز به ویزا جهت عبور از بیش از یک فرودگاه در محدوده شینگن داشتید، نمی توانید از ویزای نوع A استفاده کنید. باید برای اخذ ویزای شینگن نرمال نوع C اقدام نمائید. زیرا پرواز بیش از یک بار در محدوده شینگن، جزو پروازهای داخلی این حوزه به حساب می آید و نیازمند دریافت ویزای نوع C می باشد.

برای تعویض پرواز خود از یک فرودگاه به فرودگاه دیگر در حوزه شینگن باز هم واجد شرایط دریافت ویزای ترانزیت شینگن نخواهید بود و باید برای دریافت ویزای نوع C اقدام بفرمائید.

اگر فرد متقاضی دارای شرایط زیر باشد، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت نخواهد داشت:

عضو پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین‌المللی.

دارنده مجوز اقامت معتبر صادر شده از شهرداری آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سن مارینو و یا ایالات متحده آمریکا یا حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی EU و EEA.

شهروند سوئیس و یا عضوی از خانواده اتحادیه اروپا EU ،EEA.

دارنده ویزای دارای اعتبار حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا.

دارانده پاسپورت دیپلماتیک

ویزای شینگن نوع B
ویزای شنگن نوع B در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد؛ در واقع نوعی ویزای ترانزیتی می باشد که به همراه پاسپورت، فرد دارنده می تواند حداکثر ۵ روز از طریق خودرو و یا قطار از چند کشور محدوده شینگن عبور کند و به کشوری در خارج از این حوزه برود. در موارد خاصی ممکن است ادامه سفر شما از طریق قطار و یا هواپیمای فردا صبح باشد و شما مجبور به اقامت شب در هتل باشید؛ بنابراین نیازمند ترک محدوده ترانزیت بین‌المللی و ورود به محدوده شینگن هستید و به ویزای ترانزیت نیاز خواهید داشت.

ویزای شینگن نوع C
این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه مدت به حوزه شینگن می باشد. از این رو فرد می تواند برای اهدافی نظیر رویداد ورزشی، رویداد فرهنگی، گردشگری و بازدید از آشنایان خود در کشورهای عضو این ویزا را دریافت کند. بنابراین ویزای نوع C با توجه به شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

ویزای شینگن سینگل  یا ویزای یک بار ورود (SINGLE-ENTRY)

با ویزای سینگل می توانید تنها یک بار به یکی از کشورهای این حوزه ورود داشته باشید. یعنی پس از خروج از آن کشور، ویزای فرد منقضی و بی اعتبار می شود. ویزای سینگل شینگن معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries 1 نمایش داده می شود.

ویزای شینگن دوبار ورود  (DOUBLE-ENTRY)

این ویزا در بسیاری از موارد دارای الزامات مشابهی با ویزای یک ‌بار ورود می باشد. تنها تفاوت این است که فرد دارنده این ویزا می تواند در بازه 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا دو بار به کشورهای منطقه شینگن وارد شود. محدودیت‌های زمانی نیز برای این فرصت ۲ بار ورود می باشد. ویزای دوبار ورود معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries 2 نمایش داده می شود.

ویزای  شنگن مولتی به فرد اجازه می‌دهد تا بتواند بدون محدودیت و به دفعات به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند و آن را ترک کنند. محدودیت این ویزا فقط بازه زمانی آن می باشد. در واقع این ویزا مجوزی برای اقامت و تردد در منطقه شینگن به مدت حداکثر ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال می باشد. این محدوده زمانی با ورود دارنده ویزا به کشورهای این حوزه محاسبه می شود. ویزای مولتی شینگن معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries MULTIنمایش داده می شود.

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006