ویزای چین

ویزای چین 

چین یکی از کشورهای تاریخی شرق آسیا می باشد که بهترین و جذاب ترین جاذبه های تاریخی را در دل خود جای داده است .سفر به چین یکی از بهترین پیشنهادهای ما برای شماست که میتوانید  سفری خاص و متفاوت را تجربه کنید.

ویزای چین


ویزای چین : در صورتی که قصد مسافرت  به چین، تحصیل در چین، کار در چین، سفر با تور چین و یا به صورت انفرادی را دارید باید ویزای چین دریافت کنید و این گفته که “ویزای چین برداشته شد” صحیح نیست برای اخذ ویزای چین نیازی نیست به سفارت بروید، چون گرفتن ویزای توریستی چین نیازی به مصاحبه ندارد. برای دریافت ویزای توریستی چین   کافی است که مدارکتان را به کارگزار یا وکیل بسپارید، تا از طرف شما برای اخذ ویزا اقدام کند

ویزای چین چندین نوع دارد و بسته به هدف از سفر باید ویزای متناسب را طبق قوانین جدید ویزای چین انتخاب کرد

ویزایL – ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای گردشگران خارجی و به منظور بازدید از کشور چین صادر می شود.
جهت دریافت ویزای توریستی چین 2023 مدارک زیادی نیاز نیست، داشتن بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و در صورت دارا بودن دعوت نامه؛ ارائه کپی پاسپورت و مدارک شناسایی و همچنین اجازه اقامت دعوت کننده همراه با دعوت نامه الزامیست.
غالبا مدت اقامت با این ویزا 30 روزه خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای چین

مدارک ویزای چین بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود اما به طور کلی مدارک عمومی زیر برای دریافت هر نوع ویزایی ضروری است:

 1. پاسپورت
 2. دو قطعه عکس 6*4 جدید
 3. گواهی تمکن مالی حداقل 400 میلیون تومان برای هر نفر به یورو
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا
 5. واچر هتل
 6. رزور بلیط هواپیما
 7. دعوت نامه (در صورت وجود

دعوت ‌نامه

در صورت داشتن دعوت نامه باید تمامی مشخصات دعوت کننده و نسبت او با فرد متقاضی ویزا و نیز اطلاعات سفر قید شده یا ضمیمه دعوت نامه شود.

مراحل درخواست ویزای چین 2023

به طور کلی مراحل زیر برای دریافت ویزای چین طی می شود:

 • آماده سازی مدارک ضروری بر اساس هدف سفر
 • تکمیل فرم ویزای چین برای درخواست ویزا
 • مراجعه حضوری به سفارت چین و پیگیری روند پذیرش ویزا، پرداخت هزینه ویزا
 • دریافت ویزای چین

در زمان دریافت ویزا امکان درخواست تمدید ویزا وجود ندارد بلکه باید پس از حضور در چین، این درخواست به اداره ورود و خروج کشور چین ارائه شود.
برای گذراندن مراحل دریافت ویزای چین می توانید خودتان شخصا اقدام کرده و پیگیر امور شوید و یا به این مسئولیت را به آژانس مسافرتی یا کارگزار ویزای چین بسپارید.
این امکان وجود دارد که اگر در ایران نیستید، بتوانید برای دریافت ویزای چین از ترکیه یا هر کشور دیگری که در آن قرار دارید به سفارت چین مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

قیمت ویزای چین 

در حال حاضر قیمت ویزای چین 1403طبق تعرفه آژانس مسافرتیپدیده به صورت زیر است و شما بدون درگیری برای انجام مراحل دریافت ویزا می توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

 • هزینه ویزای توریستی چین؛ 270 دلار می باشد.
 • برای ویزای چین قیمت اعلام شده همراه با دعوت نامه تجاری که تائیدیه بارکد دار و به زبان چینی دارد؛270 دلار است.

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای چین فوری ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

مدت زمان اعتبار ویزای چین

ویزای چین نیز مانند هر ویزای دیگری برای مدت مشخصی اعتبار دارد و قبل از اتمام مدت آن باید خاک چین را ترک کرد.
اعتبار ویزای چین 90 روز است اما بیشتر از 30 روز اجازه اقامت داده نمی شود؛ در صورت اقامت بیش از این مدت باید برای تمدید ویزا اقدام کرده و در صورت واجد شرایط بون از نظر سفارت، ویزا تمدید خواهد شد.

مدت زمان جواب دهی ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین ۱۰ روز کاری، مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین ۶ روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین ۳ روز کاری می‌باشد.

سفارت چین در ایران

تهران – خیابان پاسداران – نارنجستان هفتم – روبروی آتش نشانی – پلاک 13
روزهای یکشنبه تا پنج‌ شنبه: 8:30 تا 12:30 – 14:30 تا 1

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

قوانین جدید ویزای چین شرایط صدور ویزای این کشور را آن‌چنان تغییر نداده است! برای اخذ ویزای توریستی چین به شرایطی همچون داشتن سابقه سفری، کاری و بیمه نیازی ندارید و نیازی به اثبات وابستگی عاطفی، شغلی و مالی نیست! اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای توریستی چین داشتن تمکن مالی حداقل 5 هزاردلاری است. افسر سفارت چین می‌خواهد در مورد اینکه شما از پس هزینه‌های سفرتان برآیید مطمئن شود. به همین دلیل مهم‌ترین شرط صدور ویزای توریستی چین ارائه نامه تمکن مالی از بخش بین‌الملل بانک به صورت لاتین و صادر شده بر اساس ارز دلار است.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای چین نیازی به ارائه نامه گردش حساب نیست و سفارت چین فقط به مبلغ موجود در حسابتان برای صدور ویزا توجه میکند


ویزای چین ، ویزای فوری چین ، ویزای ارزان چین ، ویزای توریستی چین ، ویزای تجاری چین ، ویزای تحصیلی چین ، ویزای دبل چین ، ویزای 6 ماهه چین ،ویزای یک ساله چین ، ویزای کاری چین ،پایین ترین قیمت ویزای چین ، ویزای عادی چین 

ویزای ژاپن

انواع ویزای ژاپن

ویزای توریستی ژاپن  Tourist Visa

ویزای توریستی  به افرادی که قصد دارند برای تعطیلات، تفریح و گردش به ژاپن سفر کنند  اجازه می ‌دهد تا برای 90 روز در ژاپن اقامت داشته باشند.
درخواست ویزای توریستی ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ژاپن

 • پاسپورت معتبر (حداقل 6 ماه قبل از تاریخ سفر)
 • عکس جدید (3.5 × 4.5) با پس ‌زمینه سفید
 • تکمیل فرم درخواست ویزای ژاپن (می‌توانید از وب‌سایت کنسولگری یا سفارت ژاپن اقدام نمایید)
 • مشخصات شغلی، تحصیلی یا مالی (بسته به نوع ویزا)
 • بلیط رفت و برگشت (در صوت لزوم و بعضی مواقع)
 • واچر هتل یا اقامتگاه
 • برنامه کامل سفر
 • گواهی تمکن مالی (نشان ‌دهنده توانایی مالی برای هزینه ‌های سفر و اقامت می باشد.)

ویزای ژاپن ، ویزای فوری ژاپن ، ویزای ارزان ژاپن ، ویزای توریستی ژاپن ، ویزای تجاری ژاپن ، ویزای تحصیلی ژاپن ، ویزای دبل ژاپن ، ویزای 6 ماهه ژاپن ، ویزای یک ساله ژاپن ، ویزای کاری ژاپن ،پایین ترین قیمت ویزای ژاپن ، ویزای عادی ژاپن

 


ویزای کره جنوبی

جهت دریافت ویزای کره جنوبی، فقط باید از آژانس‌هایی اقدام کنید که مورد تائید سفارت این کشور می‌باشد. ویزای کره جنوبی در ۲ نوع فوری و عادی صادر می‌شود. برای دریافت ویزای کره جنوبی نیازی به حضور در سفارت این کشور نیست و مدارک درخواست ویزای خود را باید به کارگزار تحویل کنید. ویزای توریستی کره جنوبی به درخواست متقاضی در انواع سینگل، دبل و مولتی صادر می‌شود. توجه داشته باشید که ویزای کره جنوبی فقط در قالب تورهای گروهی درخواست می‌شود.

 شرایط اخذ ویزای کره جنوبی

مهم ترین شرط اخذ ویزای کره جنوبی، تمکن مالی می‌باشد. تمکن مالی ویزای کره جنوبی باید برای هر نفر مبلغی حدودا 350,000,000 تومان باشد. توجه داشته باشید؛ تا زمانی که جواب درخواست ویزای کره جنوبی برای شما صادر نشده است، به مانده حساب خود دست نزنید. چرا که ممکن است زمانی که تمکن مالی شما از سوی سفارت استعلام می‌شود، مبلغ مانده حساب با تمکن ارائه شده مطابقت نداشته باشد و همین امر باعث ریجکتی شما شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کره جنوبی

مدارک مورد نیاز ویزای کره جنوبی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای کره جنوبی نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای کره جنوبی به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کره جنوبی
 • برنامه سفری: برنامه سفری ویزای کره جنوبی باید دقیق و واضح نوشته شود. چرا که بسیاری از موارد ریجکت ویزای کره جنوبی به دلیل مبهم بودن برنامه سفری می‌باشد.
 • اصل و کپی از صفحه اول گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها باید رنگی و دارای پس زمینه سفید باشند. عکس ارائه شده با عکس پاسپورت نباید یکسان باشد و همچنین باید تمام رخ و بدون لبخند باشد.
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • کپی رنگی از تمامی ویزاهای اخذ شده قبلی
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار / روزنامه رسمی / جواز کسب
 • تمکن مالی (به دلار آمریکا)
 • ضمانت نامه بانکی / چک ضمانت (مبلغ ضمانت نامه و چک را آژانس مسافرتی تعیین می‌کند)
 • رزرو قطعی هتل محل اقامت (منطبق با تعداد روزهای اقامت) (برگه رزرو هتل را حتما در زمان سفر همراه داشته باشید. چرا که افسران مرزی آن‌را از شما درخواست می‌کنند)
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط قطعی رفت و برگشت هواپیما
شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006