ویزای چین

 

چین یکی از کشورهای تاریخی شرق آسیا می باشد که بهترین و جذاب ترین جاذبه های تاریخی  

سفر به چین یکی از

انواع ویزای چین

جمهوری چین انواع مختلفی از ویزا را برای متقاضیان ورود به چین ارائه داده است که این لیست شامل : ویزای توریستی ، ویزای کاری ، ویزای تجاری ، ویزای پیوست خانواده ، ویزای بازدید از خانواده ، ویزای بازدید ژورنالیست ، ویزای اشتغال ژورنالیست ، ویزای استعداد های درخشان ، ویزای تحصیلی کواته مدت و بلند مدت ، ویزای بازدید همسر ، ویزای پیوست همسر

 

:افرادی که قصد بازدید از چین را دارند باید برای دریافت ویزای  (L) 1.ویزای توریستی

    توریستی چین اقدام کنند .

پیش تر حضور در سفارت و انجام مراحل انگشت نگاری و بیومتریک (چهره نگاری) الزامی بوده است اما اخیرا از روند درخواست ویزا حذف گردیده است و دیگر نیاز به حضور شما در سفارت نیست .

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی چین :

– گذرنامه متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار

-ویزا های قبلی (چین)

– دو قطعه عکس 4*6 (طبق شرایط ذکر شده )

  * عکس پرسنلی جدید ،با پشت زمینه سفید ، بدون عینک و ریختگی مو روی پیشانی و وضوح کامل صورت

– اپلیکیشن فرم الکترونیکی درخواست ویزا

– دعوتنامه

– رزرو هتل و پرواز

  کارشناسان ما در مجموعه آژانس پدیده قرن جاوید امور دریافت دعوتنامه معتبر را برای       شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند

 

 :ویزای کاری چین برای افرادی که به قصد فعالیت های کاری ، استخدام    (Z) 2.ویزای کاری

موقت یا دائم در چین،شرکت در دوره های آموزشی و اشتغال به کار و یا به واسطه یک پیشنهاد شغلی با حقوق و دعوتنامه، عازم چین می شوند ، صادر می شود .اعتبار این نوع ویزا عموما تا حداکثر 30 روز می باشد . در صورتی که قصد اقامت طولانی تر ازاعتبار ویزای کاری داشته باشید ، می توانید برای دریافت اقامت موقت چین اقدام کنید .

 

ویزای تجاری چین با الزام ارائه دعوت نامه از طرف میزبانی که خود  :(M) 3.ویزای تجاری

مقیم چین باشد،صادر می شود .

اعتبار این نوع ویزا عموما حداکثر تا 90 روز است که افاردی که قصد فعالیت تجاری در چین را دارند می توانند برای دریافت آن اقدام کنند کهبسته به صلاح دیده مقامات دولتی چین بین 1 تا 3 سال متغیر است .

 

: این ویزا مختص افرادی است که اقوام درجه یک ایشان ساکن (Q1)4.ویزای پیوست خانواده

چین هستند . متقاضیان این ویزا می توانند به مدت 30 روز پس از ورود به چین از طریق پلیس اقامت چین اقدام به دریافت اقامت چین کنند.

برای دریافت این ویزا باید دعوتنامه ،مجوز اقامت دائم چین و یک کپی ار مدرک شناسایی دعوت کننده خود که مقیم چین است و همچنین مدارک خویشاوندی تان را ارائه دهید.

 

:ویزای بازدید خانواده برای بازدید کوتاه مدت از اقوام درجه   (Q2)5.ویزای بازدید خانواده

یک ساکن چین صادر می شود و نیازمند ارائه مدارک مشابه ویزای پیوست خانواده است .مدت اعتبار این ویزا از 30 تا 180 روز بسته به رزرو پروازتعیین می شود .

): ویزای تحصیلی بلند مدت مختص افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه x1)6. ویزای تحصیلی

های چن را دارند . دریافت این ویزا مستلزم نامه رسمی از دانشگاه مقصد است و شما با دریافت این ویزا مجاز به اقامت بالای180 روز (6ماه)در چین هستید . اعتبار این ویزا تا 90 روز است که در صورتی که تا مدت زمان مشخص شده اقدام به ورود به چین نکنید ، ویزای شما ابطال خواهد شد .

: ویزای تحصیلی کوتاه مدت مختص دانشجویانی که با اهداف  (x2)7. ویزای تحصیلی

تحصیلی قصد سفر کمتر از 180 روز (6 ماهه) به چین را دارند . دریافت این ویزا نیز مستلزم نامه رسمی از دانشگاه مقصد است و شما با دریافت این ویزا مجاز به اقامت کمتر از180 روز (6ماه)در چین هستید . اعتبار این ویزا تا 90 روز است که در صورتی که تا مدت زمان مشخص شده اقدام به ورود به چین نکنید ، ویزای شما ابطال خواهد شد .

): ژورنالیست ها و خبرنگارانی که قصد سفر (بلند مدت) حداکثر 30j1)8. ویزای ژورنالیست

روزه به چین را دارند امکان دریافت این نوع ویزا را دارند . دریافت این ویزا مستلزم داشتن نامه کارفرما و تاییدیه وزارت امور خارجه چین می باشد .

: کارمندان خارجی شرکت خبرنگاری چینی که به منظور انجام   (j2)9. ویزای ژورنالیست

پروژه های کاری و انجام ماموریت عازم چین هستند میتوانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند . دریافت این ویزا نیز مستلزم داشتن نامه کارفرما و تاییدیه وزارت امور خارجه یا مقامات دولتی چین می باشد . اعتبار این ویزا بین 90 تا 180روز متغیر است که اگر در طول این مدت وارد خاک چین نشوید ویزای شما فاقد اعتبار خواهد بود .

: مسافرین ایرانی که در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خود ملزم به  (G)10. ویزای ترانزیت

توقف فرودگاهی در چین می باشند باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند .

: ویزای مختص خدمه کشتی ، هواپیما و راه آهن ویزای خدمه می باشد  (c)11. ویزای خدمه

دریافت این نوع ویزا، مجوز اقامت 7 تا 10 روزه را به آنان می دهد . اگر متقاضی قصد اقامت بیش از 10 روز در چین داشته باشد باید در فرم درخواست ویزای خود اعلام کند .

:  ویزای صادره برای افرادی که به منظور تبادلات فرهنگی ، علمی و (F)12. ویزای بازدید

فناری ، سخنرانی و بازدید از نمایشگاه ها به چین سفر می کنند . شما با دریافت این ویزا اجازه اقامت حداکثر 30 روزه را در چین دارید .

 

 

): کشور چین جهت تسهیل اقامت کارشناسان و افراد نخبهR)13. ویزای استعداد های درخشان

و متخصصین حرفه ای ، در چین ویزای ویژه ی استعداد های درخشان را در نظر گرفته است . شما برای دریافت این ویزا نیاز به نامه رسمی از مرکز امور کارشناسان خارجی از استان های مختلف چین دارید . افرادی که موفق به دریافت این ویزا می شوند اجازه اقامت 5 و یا 10 ساله (چند بار ورود)  چین را دریافت می کنند . این افراد همچنین می توانند برای اقامت 180 روزه  افراد خانواده ، همسر و فرزندان خود اقدام کنند .

 

): افرادی که برای امور پزشکی ، امور ارثیه ،شکایت و امور S)14. ویزای الحاق به خانواده

دادگاهی و فرزند خواندگی  همچنین بازدید از یکی از اعضای خانواده خود که مشغول تحصیل و یا کار و … چین است ، به چین سفر میکنند می توانند با دریافت ویزای الحاق به خانواده به مدت بیش از 180 روز در خاک چین اقامت داشته باشند .

 

نکاتی که قبل زا درخواست ویزای چین باید بدانید :

 

صدور ویزا با صلاح دید مقامات دولتی چین صورت می گیرد ، بنابر این مساله مدت اعتبار ویزا و قطعیت صدور ویزا قابل تضمین نخواهد بود .

زمان تحویل ویزای چین ، حداقل بین 7 تا 10 روز کاری بعد از تاریخ درخواست می باشد

 

درخواست ویزای چین برای اتباع خارجی ساکن ایران ، مشروط  به اقامت بالای یک سال در داخل ایران می باشد . 

ویزای چین


ویزای چین : در صورتی که قصد مسافرت  به چین، تحصیل در چین، کار در چین، سفر با تور چین و یا به صورت انفرادی را دارید باید ویزای چین دریافت کنید و این گفته که “ویزای چین برداشته شد” صحیح نیست برای اخذ ویزای چین نیازی نیست به سفارت بروید، چون گرفتن ویزای توریستی چین نیازی به مصاحبه ندارد. برای دریافت ویزای توریستی چین   کافی است که مدارکتان را به کارگزار یا وکیل بسپارید، تا از طرف شما برای اخذ ویزا اقدام کند

ویزای چین چندین نوع دارد و بسته به هدف از سفر باید ویزای متناسب را طبق قوانین جدید ویزای چین انتخاب کرد

ویزایL – ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای گردشگران خارجی و به منظور بازدید از کشور چین صادر می شود.
جهت دریافت ویزای توریستی چین 2023 مدارک زیادی نیاز نیست، داشتن بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و در صورت دارا بودن دعوت نامه؛ ارائه کپی پاسپورت و مدارک شناسایی و همچنین اجازه اقامت دعوت کننده همراه با دعوت نامه الزامیست.
غالبا مدت اقامت با این ویزا 30 روزه خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای چین

مدارک ویزای چین بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود اما به طور کلی مدارک عمومی زیر برای دریافت هر نوع ویزایی ضروری است:

 1. پاسپورت
 2. دو قطعه عکس 6*4 جدید
 3. گواهی تمکن مالی حداقل 400 میلیون تومان برای هر نفر به یورو
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا
 5. واچر هتل
 6. رزور بلیط هواپیما
 7. دعوت نامه (در صورت وجود

دعوت ‌نامه

در صورت داشتن دعوت نامه باید تمامی مشخصات دعوت کننده و نسبت او با فرد متقاضی ویزا و نیز اطلاعات سفر قید شده یا ضمیمه دعوت نامه شود.

مراحل درخواست ویزای چین 2023

به طور کلی مراحل زیر برای دریافت ویزای چین طی می شود:

 • آماده سازی مدارک ضروری بر اساس هدف سفر
 • تکمیل فرم ویزای چین برای درخواست ویزا
 • مراجعه حضوری به سفارت چین و پیگیری روند پذیرش ویزا، پرداخت هزینه ویزا
 • دریافت ویزای چین

در زمان دریافت ویزا امکان درخواست تمدید ویزا وجود ندارد بلکه باید پس از حضور در چین، این درخواست به اداره ورود و خروج کشور چین ارائه شود.
برای گذراندن مراحل دریافت ویزای چین می توانید خودتان شخصا اقدام کرده و پیگیر امور شوید و یا به این مسئولیت را به آژانس مسافرتی یا کارگزار ویزای چین بسپارید.
این امکان وجود دارد که اگر در ایران نیستید، بتوانید برای دریافت ویزای چین از ترکیه یا هر کشور دیگری که در آن قرار دارید به سفارت چین مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

قیمت ویزای چین 

در حال حاضر قیمت ویزای چین 1402 طبق تعرفه آژانس مسافرتی قصران گشت به صورت زیر است و شما بدون درگیری برای انجام مراحل دریافت ویزا می توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

 • هزینه ویزای توریستی چین؛ 350 دلار می باشد.
 • برای ویزای چین قیمت اعلام شده همراه با دعوت نامه تجاری که تائیدیه بارکد دار و به زبان چینی دارد؛ 350 دلار است.

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای چین فوری ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

مدت زمان اعتبار ویزای چین

ویزای چین نیز مانند هر ویزای دیگری برای مدت مشخصی اعتبار دارد و قبل از اتمام مدت آن باید خاک چین را ترک کرد.
اعتبار ویزای چین 90 روز است اما بیشتر از 30 روز اجازه اقامت داده نمی شود؛ در صورت اقامت بیش از این مدت باید برای تمدید ویزا اقدام کرده و در صورت واجد شرایط بون از نظر سفارت، ویزا تمدید خواهد شد.

مدت زمان جواب دهی ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین ۱۰ روز کاری، مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین ۶ روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین ۳ روز کاری می‌باشد.

سفارت چین در ایران

تهران – خیابان پاسداران – نارنجستان هفتم – روبروی آتش نشانی – پلاک 13
روزهای یکشنبه تا پنج‌ شنبه: 8:30 تا 12:30 – 14:30 تا 1

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

قوانین جدید ویزای چین شرایط صدور ویزای این کشور را آن‌چنان تغییر نداده است! برای اخذ ویزای توریستی چین به شرایطی همچون داشتن سابقه سفری، کاری و بیمه نیازی ندارید و نیازی به اثبات وابستگی عاطفی، شغلی و مالی نیست! اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای توریستی چین داشتن تمکن مالی حداقل 5 هزاردلاری است. افسر سفارت چین می‌خواهد در مورد اینکه شما از پس هزینه‌های سفرتان برآیید مطمئن شود. به همین دلیل مهم‌ترین شرط صدور ویزای توریستی چین ارائه نامه تمکن مالی از بخش بین‌الملل بانک به صورت لاتین و صادر شده بر اساس ارز دلار است.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای چین نیازی به ارائه نامه گردش حساب نیست و سفارت چین فقط به مبلغ موجود در حسابتان برای صدور ویزا توجه میکند

 

انواع ویزای چین

(F)برای کسانی که به قصد فعالیت‌های غیرتجاری مانند فعالیت‌های آموزشی، فناوری و فرهنگی به این کشور سفر می‌کنند.
(M)ویزای تجاری برای افرادی است که به قصد معامله یا فعالیت‌های تجاری به این کشور سفر می‌کنند.

(L)

ویزای توریستی (ویزای توریستی چین) این کشور است که برای اهداف گردشگری صادر می‌شود.

(Q1)برای آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای خانواده آنها اقامت دائم یا شهروند چین است و قصد دارند برای الحاق به آنها به چین سفر کنند. این ویزا اجازه اقامت بالای 6 ماه را به شما می‌دهد.
(Q2)برای آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای خانواده آنها اقامت دائم یا شهروند چین است و قصد دارند برای الحاق به آنها به چین سفر کنند. فرق این ویزا با روادید Q1 این است که به شما مجوز اقامت زیر 6 ماه را می‌دهد.
(S1)برای خانواده افرادی که در این کشور مشغول به کار یا تحصیل هستند صادر می‌شود. این ویزا به شما مجوز اقامت بیش از 6 ماه را می‌دهد.
(S2)همان روادید S1 این کشور است با این تفاوت که اجازه اقامت زیر 6 ماه را به شما می‌دهد.
(Z)برای کسانی صادر می‌شود که از طرف یک کارفرما در چین دعوت‌نامه کاری داشته باشند. ویزای Z همان ویزای کاری چین است.
(G)برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند از طریق فرودگاه‌های چین مسیر با پروازی خود عوض کنند.
(C)روادید ترانزیت زمینی است و برای خدمه خارجی هواپیما، قطار و کشتی، رانندگان وسایل نقلیه که در زمینه حمل‌ونقل فرامرزی و اعضای خانواده همراه آنها صادر می‌شود.
(X1)برای دانشجویانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در چین مشغول به تحصیل باشند.
(X2)به هدف تحصیل برای دوره‌های زیر 6 به متقاضیان اعطا می‌شود
(R)به روادید استعداد‌های درخشان این کشور نیز معروف است و برای افراد با سطح استعدادی بالا که کشور نیز به آنها نیاز دارد صادر می‌شود.
(J1)به خبرنگاران و کارمندان رسانه‌های خارجی مقیم یا سازمان‌های خبری خارجی مستقر در چین ارائه می‌شود. با این ویزا می‌توانید بیش از 6 ماه در این کشور بمانید.
(J2)J2 به خبرنگاران یا کارکنان رسانه‌های خارجی در مأموریت‌های پوشش خبری موقت ارائه می‌شود. اعتبار ویزا 180 روز است.
  

ویزای چین ، ویزای فوری چین ، ویزای ارزان چین ، ویزای توریستی چین ، ویزای تجاری چین ، ویزای تحصیلی چین ، ویزای دبل چین ، ویزای 6 ماهه چین ،ویزای یک ساله چین ، ویزای کاری چین ،پایین ترین قیمت ویزای چین ، ویزای عادی چین 


ویزای ژاپن

انواع ویزای ژاپن

ویزای توریستی ژاپن  Tourist Visa

ویزای توریستی  به افرادی که قصد دارند برای تعطیلات، تفریح و گردش به ژاپن سفر کنند  اجازه می ‌دهد تا برای 90 روز در ژاپن اقامت داشته باشند.
درخواست ویزای توریستی ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ژاپن

 • پاسپورت معتبر (حداقل 6 ماه قبل از تاریخ سفر)
 • عکس جدید (3.5 × 4.5) با پس ‌زمینه سفید
 • تکمیل فرم درخواست ویزای ژاپن (می‌توانید از وب‌سایت کنسولگری یا سفارت ژاپن اقدام نمایید)
 • مشخصات شغلی، تحصیلی یا مالی (بسته به نوع ویزا)
 • بلیط رفت و برگشت (در صوت لزوم و بعضی مواقع)
 • واچر هتل یا اقامتگاه
 • برنامه کامل سفر
 • گواهی تمکن مالی (نشان ‌دهنده توانایی مالی برای هزینه ‌های سفر و اقامت می باشد.)

 


ویزای ژاپن ، ویزای فوری ژاپن ، ویزای ارزان ژاپن ، ویزای توریستی ژاپن ، ویزای تجاری ژاپن ، ویزای تحصیلی ژاپن ، ویزای دبل ژاپن ، ویزای 6 ماهه ژاپن ، ویزای یک ساله ژاپن ، ویزای کاری ژاپن ،پایین ترین قیمت ویزای ژاپن ، ویزای عادی ژاپن


ویزای کره جنوبی

جهت دریافت ویزای کره جنوبی، فقط باید از آژانس‌هایی اقدام کنید که مورد تائید سفارت این کشور می‌باشد. ویزای کره جنوبی در ۲ نوع فوری و عادی صادر می‌شود. برای دریافت ویزای کره جنوبی نیازی به حضور در سفارت این کشور نیست و مدارک درخواست ویزای خود را باید به کارگزار تحویل کنید. ویزای توریستی کره جنوبی به درخواست متقاضی در انواع سینگل، دبل و مولتی صادر می‌شود. توجه داشته باشید که ویزای کره جنوبی فقط در قالب تورهای گروهی درخواست می‌شود.

 شرایط اخذ ویزای کره جنوبی

مهم ترین شرط اخذ ویزای کره جنوبی، تمکن مالی می‌باشد. تمکن مالی ویزای کره جنوبی باید برای هر نفر مبلغی حدودا 350,000,000 تومان باشد. توجه داشته باشید؛ تا زمانی که جواب درخواست ویزای کره جنوبی برای شما صادر نشده است، به مانده حساب خود دست نزنید. چرا که ممکن است زمانی که تمکن مالی شما از سوی سفارت استعلام می‌شود، مبلغ مانده حساب با تمکن ارائه شده مطابقت نداشته باشد و همین امر باعث ریجکتی شما شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کره جنوبی

مدارک مورد نیاز ویزای کره جنوبی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای کره جنوبی نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای کره جنوبی به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کره جنوبی
 • برنامه سفری: برنامه سفری ویزای کره جنوبی باید دقیق و واضح نوشته شود. چرا که بسیاری از موارد ریجکت ویزای کره جنوبی به دلیل مبهم بودن برنامه سفری می‌باشد.
 • اصل و کپی از صفحه اول گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها باید رنگی و دارای پس زمینه سفید باشند. عکس ارائه شده با عکس پاسپورت نباید یکسان باشد و همچنین باید تمام رخ و بدون لبخند باشد.
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • کپی رنگی از تمامی ویزاهای اخذ شده قبلی
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار / روزنامه رسمی / جواز کسب
 • تمکن مالی (به دلار آمریکا)
 • ضمانت نامه بانکی / چک ضمانت (مبلغ ضمانت نامه و چک را آژانس مسافرتی تعیین می‌کند)
 • رزرو قطعی هتل محل اقامت (منطبق با تعداد روزهای اقامت) (برگه رزرو هتل را حتما در زمان سفر همراه داشته باشید. چرا که افسران مرزی آن‌را از شما درخواست می‌کنند)
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط قطعی رفت و برگشت هواپیما
شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006