ویزای کنیا

ویزای کنیا به صورت فرودگاهی صادر نمی‌شود و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت کنیا برای اخذ ویزای این کشور نیست! چون این ویزا برای ایرانیان به روش آسان‌تر الکترونیکی یا E-Visa صادر می‌شود. البته در عین سادگی نکاتی نیز در فرآیند اخذ ویزای الکترونیکی کنیا وجود دارد که باید در قبل از ارائه درخواست خود به آن‌ها دقت کنید.

شرایط اخذ ویزای کنیا 

ویزای کنیا نیازی به تمکن مالی  و سابقه سفر قبلی و وابستگی عاطفی ندارد! مهم‌ترین و تقریباً تنها شرایط اخذ ویزای توریستی کنیا داشتن پاسپورت معتبر و برنامه سفری کامل است! به این معنی که شما باید به‌وسیله (نامه شرح درخواست) تمامی برنامه سفری خود را برای اداره مهاجرت کنیا بیان کنید

شاید اخذ ویزای کنیا آسان به نظر برسد، ولی داشتن دعوت‌نامه مخصوصاً برای اهداف تجارتی می‌تواند پروسه صدور ویزای شما را بسیار تسریع کند.

مدارک ویزای کنیا
اصلی‌ترین و مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کنیا به شرح زیر است:

پاسپورت معتبر (با حداقل 7 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی)
بیمه مسافرتی معتبر در قاره آفریقا
دعوت‌نامه (درصورتی‌که قصد بازدید از خانواده یا شرکت خاصی را داشته باشید)
مدارک ثبت شرکت تجاری (درصورتی‌که از طرف یک شرکت خاص دعوت شده باشید)
نامه شرح برنامه سفر (این نامه مخصوص توریست‌هایی است که قصد سفر انفرادی به کنیا را دارند)
2 دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس‌زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
بلیت برگشت (بلیت بازگشت ‌هواپیما جزو مدارک اجباری است)
واچر هتل
کارت واکسن بیماری تب زرد

ویزای توریستی کنیا
زمان اخذ ويزا:
7 روز کاری
اعتبار ویزا پس از صدور:
3 ماهه
 کنیا در شرق آفریقا قرار دارد و یکی از کشورهای جذاب  و منحصر به فردبرای گردشگری   محسوب می‌شود. مهمترین دلیل محبوبیت این کشور نیز حیات وحش متنوع و وجود گونه‌های نادر حیوانات است. به علاوه تنوع نژادی این کشور، برای بسیاری از افراد که به فرهنگ آفریقایی علاقمندند، جذابیت دارد. سافاری در طبیعت و پارک‌های وحش کنیا، از جمله انگیزه‌های سفر گردشگران به این کشور به شمار می‌رود. اما این سفر ماجراجویانه مستلزم دریافت ویزای کنیا است.کارشناسان خدمات اخذ ویزا کنیا را به متقاضیان ارائه می‌دهد تا بتوانند سفر آسوده‌ای را تجربه کنند.

تمدید ویزای کنیا
 ویزا کنیا  90 روزه هست و فرد به این مدت میتواند در خاک این کشور اقامت داشته باشد و می‌تواند یکبار این ویزا را تمدید کند. کشور کنیا ویزا مولتی یک و 5 ساله نیز صادر می‌کند.  مدت اعتبار ویزای کنیا بر اساس شرایط متقاضی تعیین می‌شود. ممکن است فرد تقاضای ویزای یک ساله کنیا را داده باشد، اما بر اساس تشخیص اداره مهاجرت کنیا ویزای 5 ساله به وی اعطا شود

دلایل ریجکت شدن ویزای کنیا
ریجکت شدن ویزا می‌تواند به دلایل متعددی صورت گیرد. از مهمترین دلایل ریجکتی ویزا کنیا می‌توان به نقص مدارک اشاره کرد. البته با انجام مشاوره با کارشناسان فلای‌تودی و اقدام از طریق ما می‌توانید احتمال آن را کاهش دهید.

سفارت کنیا در تهران
آدرس سفارت کنیا در تهران: بلوار آفریقا، خیابان گلستان، بلوار گیتی، پلاک ۱۷

روز‌های کاری سفارت: از دوشنبه تا جمعه

ساعت کاری سفارت کنیا: از ساعت 8.30 تا 1 ظهر و 2 تا 4 بعد از ظهر

شبکه های اجتماعی
مرکز تماس

021-88400006