بهترین مکان های دیدنی ترکیه

سفر به ترکیه به یک سفر رویای و به یادماندنی برای همه ی افراد تبدیل میشود به دلیل اینکه ترکیه سرزمینی با تاریخ کهن و طبیعتی بی نظیر است و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار میرود. این کشور که در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد با داشتن فرهنگی غنی و مکان های دیدنی خیره کننده مکانی ایده آل برای تجربه مسافرتی است. اگر به دنبال تور ترکیه، تور مسافرتی، تور اقساطی یا حتی تور لحظه آخری هستید با ما همراه باشید تا بهترین مکان های دیدنی ترکیه را که نباید از دست بدهید را کشف کنیم. ما در این مطلب از پدیده قرن، به بررسی 6 تا از بهترین مکان های دیدنی ترکیه میپردازیم.

۱. استانبول: تلاقی دو قاره 

بدون شک یکی از بهترین مکان های دیدنی ترکیه استانبول است. این شهر تاریخی که با یک پل ارتباط بین دو قاره آسیا و اروپا را در خود دارد با بناهای تاریخی مانند کاخ توپکاپی، مسجد سلطان احمد( مسجد آبی) و ایاصوفیه توانسته است در دل های بیشماری را ازآن خود کند. همچنین برای خرید و کشف صنایع دستی محلی این شهر با داشتن بازار بزرگ که بیش از ۴۰۰۰ مغازه دارد بهترین فرصت است.

کاخ توپکاپی ترکیه
کاخ توپکاپی ترکیه
مسجد سلطان احمد( مسجد آبی) ترکیه
مسجد سلطان احمد( مسجد آبی) ترکیه
ایاصوفیه ترکیه
ایاصوفیه ترکیه

۲. کاپادوکیا: شهری در دل صخره ها

این شهر با مناظر صخره ای خیره کننده و خانه هایی که در دل سنگ ها کنده شده اند توانسته است به یکی از خاص ترین و بهترین مکان های دیدنی ترکیه تبدیل شود. معابد و کلیسا های صخره ای این شهر به تاریخ غنی این منطقه افزوده است. همچنین بالن های هوای گرم این شهر توانسته است منظره ای زیبا و خیره کننده در آسمان این شهر به وجود آورد.

۳. بودروم: مقصدی برای عاشقان تفریحات دریایی 

بودروم با قلعه ی تاریخی و معروف خود مرکز و میزبان تفریحات دریایی و رویداد های بین المللی بسیاری است. این شهر فرصت های فراوانی برای لذت بردن از غذاهای دریایی، غواصی و قایق سواری را فراهم می کند که باعث شده یکی از محبوب ترین و بهترین مکان های دیدنی ترکیه مقاصد تورهای ترکیه تبدیل شده باشد.

۴. ازمیر: ترکیبی از تاریخ و مدرنیته

ازمیر ترکیبی از جاذبه های تاریخی و مدرن با فضایی جذاب برای گردشگران یکی از بزرگترین شهر های ترکیه است. بعضی از جاذبه های گردشگری و سرگرم کننده این شهر که این شهر را به یکی از دیدنی ترین مکان های ترکیه تبدیل کرده است بازار قدیمی کمرالتی و ساحل کردنیزی است که می تواند بخشی از برنامه های شما در این شهر باشد.

۵. آنتالیا: بهشتی در کنار دریا 

بدون شک آنتالیا یکی از بهترین مکان های دیدنی ترکیه است و کمتر کسی است که به ترکیه سفر کرده باشد و از آنتالیا دیدن نکرده باشد. این شهر ساحلی در جنوب غربی ترکیه واقع شده است که مقصدی ایده آل برای استراحت و تفریح به دلیل داشتن سواحل مدیترانه ای زیبا و هوای دلپذیرش است. و برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ منطقه میتوانید از موزه ها و کاخ ها بازدید کنید.

۶. پاموک کاله: تراس های آهکی 

یکی از عجایب طبیعی ترکیه که به عنوان میراث جهانی هم ثبت شده است پاموک کاله است. پاموک کاله در منطقه دریایی به نام اژه که در جنوب غربی کشور ترکیه است قرار دارد. پاموک کاله به معنی قصر پنبه ای است این منطقه دلیل تراس های سفید آهکی که از چشمه های آب گرم نشات می گیرند دلیل عجیب بودن این منطقه است. دلیل محبوبیت این منطقه بین گردشگران استحمام در آب های معدنی و لذت بردن از منظره های شگفت انگیز که تجربه ای کمیاب و منحصر بفرد است هستش.

راه های ارتباطی

سفر به ترکیه میتواند بیشتر از یک تجربه گردشگری معمولی باشد. این کشور با داشتن میراث فرهنگی غنی، مناظر طبیعی خیره کننده و مکانهای تاریخی میتواند به مقصدی فراموش نشدنی برای هرگردشگری تبدیل شود.

از استانبول با جاذبه های تاریخی و فرهنگیش تا پاموک کاله با تراس های آهکی منحصر به فردش کشوری است که هر مکان از آن داستانی برای خود دارد. شما به دنبال ماجراجویی باشید یا به دنبال آرامش ترکیه با تنوع خود پاسخگوی هر سلیقه است. سفر به ترکیه سفری است که هم روح شما را غنی می کند و هم خاطرات خوبی برایتان به ارمغان می آورد. با انتخاب سفر به ترکیه در هر لحظه از زیبایی های بی پایان آن لذت ببرید. برای مشاوره و رزرو و خرید بلیط میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. 

02188400006